SAYIN ÜYELERİMİZ,

ÖZEL EĞİTİM KURUMLARI DERNEĞİ TÜRKİYE BULUŞMALARI İZMİR İL TOPLANTISI, İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI SN. NİHAT ZEYBEKCİ’NİN KATILIMI İLE İZMİR EGE PALAS OTELİN’DE GERÇEKLEŞTİ.

TÜRKİYE GENELİNDE 2600 KURUM, 50.000 PERSONEL, 10.000 ÜCRETSİZ SERVİS ARACI İLE 400.000 ÖZEL BİREYE DESTEK EĞİTİMİ VEREN ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON MERKEZLERİNİ TEMSİL EDEN, TÜRKİYE ÖZEL ÖZEL EĞİTİM KURUMLARI DERNEĞİ TÜRKİYE’DEKİ TÜM BÖLGE ÜYELERİ İLE DÜZENLEDİĞİ TÜRKİYE BULUŞMALARI PROGRAMLARI ÇERÇEVESİNDE, İZMİR İLİNDE, İZMİR İL TEMSİCİSİ SN. BÜLENT KOÇ’UN EV SAHİPLİĞİNDE İZMİR İL TOPLANTISI DÜZENLEDİ.

İZMİR EGE PALAS OTEL’DE DÜZENLENEN VE İZMİR İLİNDE FAALİYETTE BULUNAN 135 KURUM İLE İSTİŞARE TOPLANTISINA;

ÖNCEKİ DÖNEM EKONOMİ BAKANI VE İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI SN. NİHAT ZEYBEKCİ VE SAYGIDEĞER EŞLERİ HANIMEFENDİ, 22. VE 26. DÖNEM UŞAK MİLLETVEKİLİ VE SEKTÖRÜN ABİSİ SN. ALİM TUNÇ VE SEKTÖR TEMSİLCİLERİ KATILDILAR.

DERNEĞİN ONURSAL BAŞKANI SN. AHMET YILMAZ’IN MODERATÖRLÜĞÜNDE GERÇEKLEŞEN TOPLANTIDA, AÇILIŞ KONUŞMASI YAPAN DERNEK GENEL BAŞKANI SN. YUNUS KILIÇ, DERNEK FAALİYETLERİ İLE İLGİLİ SEKTÖR TEMSİLCİLERİNİ BİLGİLENDİRDİ.

DAHA SONRA KÜRSÜYE ÇIKAN SN. BAKAN ZEYBEKCİ, AK PARTİ İKTİDARI DÖNEMİNDE ENGELLİLER İLE İLGİLİ SOSYAL DEVLET VE SOSYAL BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI ÇERÇEVESİNDE YAPILAN ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİ VERDİ.

TOPLANTI ÖNCESİ, ONURSAL BAŞKAN VE GENEL BAŞKANIN SEKTÖRÜN SORUNLARI HAKKINDA KENDİLERİNİ BİLGİLENDİĞİNİ İFADE EDEN SN. ZEYBEKCİ, BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OLMADAN ÖNCE AYNI ZAMANDA CUMHURBAŞKANLIĞI EKONOMİ POLİTİKALARI KURULU BŞK.YARDIMCILIĞI GÖREVİNİ YÜRÜTTÜĞÜNÜ, BAŞTA TÜM SEKTÖRÜN DAHA İYİ ŞARTLARDA HİZMET VERMELERİ AÇISINDAN, ÖZEL OKULLAR İÇİN UYGULANAN OKUL BİNASI TEŞVİK SİSTEMİNİN REHABİLİTASYON MERKEZLERİ İÇİN DE UYGULANMASI HUSUSUNU KURULA RAPOR OLARAK İLETECEĞİNİ İFADE ETTİ.

TOPLANTININ MODERATÖRÜ VE ONURSAL BAŞKANIMIZ SN. AHMET YILMAZ’IN, 2006 YILINDA ÇIKAN YASA İLE BİRLİKTE AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞINA BAĞLI İKEN ,MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINA BAĞLANAN ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON MERKEZLERİNİN VERDİĞİ KALİTELİ HİZMETTEN SONRA ,ENGELLİ ÇOCUKLARINI GİZLEYEN AİLELERİN ARTIK ÇOCUKLARINI GİZLEMEDİĞİNİ ,EN ÜCRA KÖŞELERE ÜCRETSİZ ÖĞRENCİ SERVİSLERİ GÖNDERİLEREK ÖZEL ÇOCUKLARIN DESTEK EĞİTİMİ ALMALARININ SAĞLANDIĞINI ,TÜM TÜRKİYE’YE BU İMKANI SUNAN CUMHURBAŞKANIMIZ SN.RECEP TAYYİP ERDOĞAN’A  TÜM SEKTÖR TEMSİLCİLERİ İLE BİRLİKTE TEŞEKKÜR ETMEK,AKABİNDE BİR TALİMATLA ÇÖZÜME KAVUŞACAĞI DÜŞÜNÜLEN SEKTÖRÜN SORUNLARINI İLETMEK ÜZERE SN.BAKAN ARACILIĞI İLE KÜLLİYEDEN RANDEVU TALEBİ ÜZERİNE,TÜM SEKTÖRÜ SN.CUMHURBAŞKANI İLE KÜLLİYEDE BULUŞTURMAK İÇİN GEREKLİ GÖRÜŞMELERİ YAPACAĞINI İFADE ETTİ.

YİNE SEKTÖR ‘E ÜCRETSİZ TAŞINAN ÖĞRENCİLER İÇİN SERVİS DESTEĞİ SAĞLANMASI KONUSUNDA DA GİRİŞİMDE BULUNACAĞI SÖZÜ VEREN SN. ZEYBEKCİ, İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI SEÇİLMESİ DURUMUNDA, TÜM ENGELLİ STK’LARI VE PAYDAŞ KURUMLARLA BİRLİKTE ÇALIŞARAK, İZMİR’İ ENGELSİZ KENT YAPMAK İÇİN MÜCADELE EDECEĞİNİ İFADE ETTİ.

KONUŞMALARIN ARDINDAN PLAKET TAKDİMİ VE SN. MİSAFİRLERİN SALONDAN AYRILMASINDAN SONRA SEKTÖR TEMSİLCİLERİNİN SORUNLARI VE DERNEK ÇALIŞMALARI İSTİŞARE EDİLDİ.

BİLGİLERİNİZİ RİCA EDERİM.

 

YUNUS KILIÇ

GENEL BAŞKAN