Özel Eğitim Kurumları Derneğimizin Saygıdeğer Üyelerine;

MEB Müsteşarı Doç. Dr. Sn. Yusuf Tekin, MEB Teftiş Kurulu Başkanı Sn. Atıf Ala ve MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Sn. Kemal Şamlıoğlu ile yeni çıkacak yönetmelikte bulunan maddeler üzerinde değerlendirmelerde bulunulmuştur.

Yeni çıkacak yönetmeliğin taslağında teklif edilen kota uygulaması ile ilgili yapılan istişarede, sürücü kurslarının kota uygulamasının Danıştay 2. Dairesi tarafından iptal edildiği, Milli Eğitim Bakanlığı’nın yürütmeyi durdurma kararına tekrar itiraz ettiği, itirazın sonucunun beklendiği, çıkacak sonuca göre tekrar değerlendirileceği ifade edilmiştir.

Ayrıca Sağlık Bakanımızın Özel Kalem Müdürü ziyaret edilmiştir. 25 Nisan Çarşamba günü Sağlık Bakanımız Dr. Sn. Ahmet Demircan ile tüm yönetimin katılımıyla bir toplantı yapılacak, Türkiye genelindeki üyelerimizin rapor aşamasında yaşadıkları sorunlara çözüm bulunması için görüş alışverişinde bulunulacaktır. Bu bağlamda tüm illerden sağlıklı veri alınıp yaşanılan sorunların iller bazında Bakanlığa iletilebilmesi için 20 Nisan Cuma gününe kadar(ozekur.der@gmail.com) mail adresine mail göndermeleri önem arz etmektedir.

25 Nisan Çarşamba günü saat 10.00’ da ise MEB Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Sn. Celil Güngör ile tüm yönetimin katılımıyla bir toplantı yapılacak, Türkiye genelindeki üyelerimizin RAM’ lar ile yaşadıkları sorunlara çözüm bulunması için görüş alışverişinde bulunulacaktır. Bu bağlamda tüm illerden sağlıklı veri alınıp yaşanılan sorunların iller bazında Bakanlığa iletilebilmesi için 20 Nisan Cuma gününe kadar(ozekur.der@gmail.com) mail adresine mail göndermeleri önem arz etmektedir.

Bazı üyelerimizin sektörümüz ile ilgili yapılan tüm görüşmelerden sonra, yönetim tarafından açıklama yapılarak, alınan bilgilerin gizlenmemesi yönündeki talepleri sektörün geleceğini sıkıntıya sokmaktadır.

Bu nedenle;

Sektörümüzün geleceğini ilgilendiren diğer konular zamanı geldiğinde Siz değerli üyelerimize duyurulacaktır.

Yapılan ve yapılacak tüm çalışmaların sektörümüz için hayırlar getirmesini dileriz.

Yunus Kılıç

Genel Başkan