Değerli Üyelerimiz,

Özekur ve Özerkder olarak 13.09.2018 Perşembe günü Milli Eğitim Bakan Yardımcıları Sayın İbrahim Er,  Sayın Prof. Dr. Mustafa Safran ve Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Sayın Dr. Muammer Yıldız ile görüşmelerimiz sırasında “Kameralı Görüntüleme Sistemi”nin ertelenmesi ve bu süre içerisinde nasıl uygulanabilir hale getirileceği hakkındaki önerilerimiz tarafımızdan sunulmuştur.

Özellikle;

-Örgün eğitime devam eden çocuklarımızın okul saatlerinde veli izni ile kurumlarımıza gelebilmesinin sağlanması,

-İş planının kaldırılması, saat başı uygulaması ve dengeli dağılım,

-Paydaşlarla sorumluluk paylaşımı,

-Grup eğitimlerinin mevcut kriterlerde uygulanabilirliğinin kalmamış olması,

-Denetleme şartları

üzerinde yapılabilecek değişikliklere dair konuşulmuştur. Bununla birlikte Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü bünyesinde “Özel Eğitim Alanında Destek Eğitim Verecek Uzman Öğretici Kursu” programının açılmasının programlarında olduğu ve yakın zamanda açılacağı yetkililerimiz tarafından ifade edilmiştir.  Mevcut sistemin uygulanabilir hale gelmesi için çalışmaların aciliyeti tarafımızdan ifade edilmiştir. Bakanlığımızın da çözümler için aynı şekilde ivedi olarak çalışma yürüttüğü belirtilmiştir.

Sistemin adı ya da şekli ne olursa olsun çalışma alanımızın doğasına uygun, insani değerleri merkezine alan bir düzenleme olabilmesi Bakanlığımız yetkilileri ile birlikte hem fikir olduğumuz konu olmuştur.    Sürece dair tüm gelişmeler sizlerle paylaşılacaktır.

 

Yunus KILIÇ

Genel Başkan