DEĞERLİ SEKTÖR TEMSİLCİLERİ;
BU GÜNE KADAR OLDUĞU GİBİ ,SON BİR AY İÇİNDE SEKTÖRÜMÜZÜN BAŞTA YÖNETMELİK VE AYAKTA KALMAMIZ İÇİN MALİ KONULARDAKİ SORUNLARIMIZIN ÇÖZÜMÜ İÇİN,MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI, HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI, ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANLIĞI, AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI NEZDİNDE BİR ÇOK ÇALIŞMA YÜRÜTÜLMÜŞTÜR.
ÇALINMASI GEREKEN TÜM KAPILARI ÇALARAK VE HER TÜRLÜ ARGÜMAN KULLANILARAK  YÜRÜTMÜŞ OLDUĞUMUZ ÇALIŞMALAR NETİCESİNDE BAKANLIĞIMIZ TARAFINDAN “YAPILACAK, EDİLECEK ” KONULARIN NETİCELENDİRİLMEDİĞİ,HALEN BİR ŞEYLER YAPILABİLECEĞİ ,BUNUN İÇİN TÜM SEKTÖR TEMSİLCİLERİMİZ İLE BİRLİKTE SONUCU DEĞİŞTİREBİLECEĞİMİZ DEĞERLENDİRİLMEKTEDİR.
BUNUNLA BİRLİKTE ÜCRET ARTIŞIMIZIN BEKLENTİLERİN ALTINDA KALACAĞI DUYUMLARIMIZ ARASINDADIR (KONU İLE İLGİLİ GİRİŞİMLERİMİZ DEVAM ETMEKTEDİR). ASGARİ ÜCRETİN ARTIŞI VE ENFLASYON DEĞERLERİ ,YILLARA SİRAYET EDEN SIKINTILARDA EKLENİNCE,SEKTÖRÜMÜZÜ CİDDİ SIKINTIYA SOKMUŞTUR.

BU NOKTADAN HAREKETLE KURUMLARIMIZIN SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR NOKTAYA TAŞINABİLMESİ İÇİN,YAPILAN ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİLENDİRME VE SONRAKİ SÜREÇ İÇİN TÜM SEKTÖR TEMSİLCİLERİMİZİN DESTEĞİNE VE GÖRÜŞLERİNE İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR.
10 OCAK PERŞEMBE GÜNÜ SAAT 10’DA ANKARA TİCARET ODASI TOPLANTI SALONUNDA “YOL HARİTAMIZ” I BELİRLEMEK ÜZERE  SEKTÖR TEMSİLCİLERİMİZİ BİR ARAYA GELMEYE DAVET EDİYORUZ .
TOPLANTIYA GELİRKEN  DÖNÜŞ BİLETLERİNİN ALINMAMASI,ULAŞILABİLECEK TÜM TARAFLARLA (SİYASET,BÜROKRASİ,HUKUK,PAYDAŞ STK’LAR) ULAŞILMASI VE İLETİŞİME GEÇİLMESİ SEKTÖRÜMÜZÜN GELECEĞİ AÇISINDAN ÖNEM ARZETMEKTEDİR.
MEŞRU YOLLAR İLE, YAPTIĞIMIZ DEĞERLİ  HİZMETİ EN ALTTAN EN ÜSTE KADAR TÜM YETKİLİLERE,SEKTÖR TEMSİLCİLERİMİZ,AİLELERİMİZ, ÇALIŞANLARIMIZ İLE BİRLİKTE ANLATACAĞIZ.
HAKETTİĞİMİZ MADDİ VE MANEVİ KAZANIMLARI ELDE EDİNCEYE KADAR DA HEP BİRLİKTE YILMADAN ÇALIŞACAĞIZ.
BU DUYGU VE DÜŞÜNCELERLE TOPYEKÜN SEKTÖRÜMÜZE SAHİP ÇIKACAĞIMIZ TOPLANTIYA KATILIMIN ÖNEM ARZETTİĞİNİ İFADE EDER SAYGILAR SUNARIZ.

YUNUS KILIÇ

GENEL BAŞKAN